Luty u „Kaczuszek”

Kolorowe kredkiZałożenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc luty

W tym miesiącu Kaczuszki zaznajomią się z pracą kucharza, zwrócimy uwagę na jego ubiór oraz przedmioty znajdujące się w kuchni.

Cały czas będziemy poruszać temat związany z dbaniem o nasze zdrowie, z ograniczaniem spożycia słodyczy, chipsów, napojów gazowanych itd.

Kolejny temat, dotyczyć będzie edukacji matematycznej: rozwijanie umiejętności szeregowania i klasyfikowania, porządkowanie jednorodnych obiektów w otoczeniu na podstawie różnic występujących między nimi ,dostrzeganie podobieństw między przedmiotami, mierzenie przedmiotów, rozumienie stałości miary (wysokość, długość, szerokość),używanie określeń: wysoki, niski, długi, krótki. Ponadto nabywać będziemy sprawność w rozróżnianiu stron ciała: prawa- lewa.

Następny obszar edukacyjny związany będzie z kosmicznymi podróżami, gdzie poznamy wiadomości związane z księżycem, gwiazdami, planetami, przedstawimy rytm dni i nocy, zaznajomimy się ze środkiem lokomocji – rakietą.

Ostatni temat związany będzie z wykonywaniem zawodów przez panie i panów. Prócz tego zwrócimy uwagę na rodzaje sklepów i ich asortyment.